50% تخفیف پاییزی پکیج قدرتمند آموزش صفر تا صد گیتار با علیرضا نصوحی سفارش پکیج کامل

صدای گز و وز سیم‌های موجب ناراحتی هنرآموزان خواهد شد. ولی گز کردن سیم‌های گیتار دلایلی دارد که می‌توانید با دانستن دلایل مشکل را رفع کنید.


۱) مشکل درست نگرفتن فرت‌ها


بسیاری از هنرآموزان روش صحیح فرت گیری‌ سیم‌ها را نمی‌دانند و به همین خاطر صدای گز سیم‌ها همیشه موجب آزارشان خواهد شد. در فیلم زیر روش صحیح فرت گیری را خواهید آموخت:


۲) مناسب نبودن اکشن گیتار


به فاصله سیم‌ها تا دسته گیتار که معمولا روی فرت ۱۲ محاسبه می‌شود اکشن گیتار گفته می‌شود. اگر اکشن گیتار از استاندارد تعریف شده کم‌تر باشد صدا گز پیدا خواهد کرد و اگر اکشن گیتار از استاندارد تعریف شده بیشتر باشد گرفت فرت‌ها به فشار بیشتر و انرژی بیشتری نیاز خواهد داشت.


۳) فرسودگی سیم‌ها


سیم‌های گیتار کاملا مصرفی هستند و مانند هر وسیله‌ای عمر استاندارد تعریف شده‌ای دارند. لازم است هر ۹ ماه یک‌بار سیم‌های گیتار خود را با سیم‌های نو جایگزین کنید. اگر سیم‌های گیتار را برای مدت طولانی تعویض نکنید کیفیت صدایشان افت می‌کند و در بیشتر موارد موجب تولید صدای گز هنگام نوازندگی خواهند شد.


۴) تاب داشتن دسته گیتار


در صورتی که دسته گیتارتان تاب داشته باشد و از این موضوع بی اطلاع باشید همین دلیل اصلی تولید صدای گز و وز خواهد بود.


۴) مشکل ذاتی گیتارهای غیر استاندارد


بسیاری از گیتارهای غیراستاندارد داخل بازار به‌دلیل ساخت غیرمهندسی شده‌ای که دارند ذاتشان صدای گز دارد و هیچ راه حلی ندارند.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
بهترین کتاب آموزش گیتار در ایران 3 دقیقه

معرفی بهترین کتاب آموزش گیتار (سبک کلاسیک و پاپ)

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

مجموعه کتاب‌های گیتاریست اثر علیرضا نصوحی است. علیرضا نصوحی در کارنامه هنری خود تولید مجموعه تصویری آموزش گیتار پرفروش و موفق تحت عنوان “مجموعه آموزشی صفر تا صد گیتار با علیرضا نصوحی” و همچنین مدیر مسئول آموزشگاه موسیقی چنگ اصفهان را دارد. در این کتاب‌ها علاوه بر آموزش اصولی و دقیق نوازندگی گیتار قطعه‌های جذابی نیز گنجانده شده است تا هنرجویان با اجرای آن دلگرم و انرژی تازه‌ای برای ادامه مسیر بگیرند.

آموزش آنلاین گیتار با علیرضا نصوحی 2 دقیقه

آموزش آنلاین گیتار با علیرضا نصوحی

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

در این مطلب به توضیح جلسه‌های آموزش آنلاین گیتار با علیرضا نصوحی خواهیم پرداخت. – آموزش آنلاین چیست؟ آموزش آنلاین چند سالی‌ است که مورد توجه جامعه جهانی، کالج‌های موسیقی و دانشگاه‌ها قرار گرفته است و اکنون با توجه به شیوع بیماری کرونا با سرعت بسیار زیادی رو به رشد است. راندمان بسیار بالاتر آموزش‌های […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ