برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام در کلاس‌های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در اصفهان تماس حاصل نمایید. 09131109575 : آقای خسروی (تماس تنها برای هماهنگی کلاس‌‌ حضوری)

پیک استایل و فینگر استایل در گیتار چیست؟

پیک استایل و فینگر استایل در گیتار

در این مطلب قصد داریم سوالی را مورد بررسی قرار دهیم که اکثر هنرآموزان مبتدی می‌پرسند. پیک استایل و فینگر استایل در گیتار چیست؟ و کدام برای نوازندگی استاندارد با گیتار توصیه می شود و مناسب تر است؟

پیک استایل

پیک استایل در نوازندگی گیتار

به حالت و روشی در نوازندگی گیتار گفته می شود که صدای سیم ها در اثر برخورد وسیله ای پلاستیکی به نام پیک (مضراب) ایجاد می شود. پیک نوعی ابزار برای نوازندگی گیتار می باشد که بیشتر در سبک پاپ و برای اجرای ریتم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و اجرای قطعه های سنگین و پیشرفته نوازندگی با پیک تقریبا ناممکن .است

فینگر استایل

به حالت و روشی در نوازندگی گیتار گفته می شود که صدای سیم ها در اثر برخورد ناخن انگشتان دست ایجاد خواهد شد.

اگر پیک وسیله مناسبی جهت نوازندگی گیتار بود می بایست نوازندگان بزرگ و نامدار گیتار جهان مثل فرناندو سور، آندره سگویا، جان ویلیامز و بسیاری از این بزرگان از آن قطعا استفاده می‌کردند.

در نوازندگی سبک کلاسیک و حتی ۹۰ درصد از قطعات سبک فلامنکو که ملودی‌های همزمان روی سیم‌ها تریبل و باس دارند استفاده از پیک غیرممکن است چون نیاز است با انگشتان  i m a نت‌های سیم‌های تریبل نواخته شود و همزمان با انگشت p نت‌های سیم‌های باس اجرا شوند در صورتی که پیک بسیار دست و پا گیر بوده و نواختن قطعاتی مثل خاطرات الحمرا، آستوریاس، رومنس و غیره با پیک ناممکن است.


محاسن نوازندگی فینگر استایل

  • کاملا اصولی و استاندارد جهانی
  • ایجاد صدایی شفاف تر از پیک استایل
  • نواختن قطعات سطح حرفه ای و دشوار گیتار
  • نواختن ریتم و آکورد گیتار پاپ با قدرت مانوربسیار بالاتر نسبت به پیک استایل

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
1 دقیقه

چرا گیتار کوک خالی می‌کند؟

علیرضا نصوحی

 چرا سیم‌های گیتار از کوک خارج می‌شوند؟ بسیاری از نوآموزان به اشتباه تصور می‌کنند سیم‌های گیتار نباید از کوک خارج شود. چندین دلیل مختلف برای از کوک خارج شدن سیم‌های گیتار وجود دارد: ۱- خالی شدن مداوم کوک سیم‌های نو تا ۱ هفته کاملا طبیعی ست. مطلب مرتبط: چرا سیم‌ها نو از کوک خارج می‌شوند؟ […]

گیتار کلاسیک یا پاپ 2 دقیقه

آموزش گیتار در ۸ جلسه!! تضمینی

علیرضا نصوحی

ممکن است برایتان پیش آمده باشد ‌که به عنوان‌های تبلیغاتی زیر برخورد کنید که برای یک هنرآموز مبتدی وسوسه برانگیز می‌باشد. آموزش گیتار فقط در ۸ جلسه!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ