هماهنگی و ثبت نام کلاس های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در آموزشگاه موسیقی چنگ اصفهان 09131109575 آقای خسروی مسئول ثبت نام

چرا انگشتانم موقع نوازندگی گیتار درد می‌گیرند؟

چرا انگشتانم موقع نوازندگی گیتار درد می‌گیرند سوال مهم و پرتکرار هنرآموزانی است که به تازگی نوازندگی گیتار را شروع کرده‌اند.

‌در ابتدا سخن باید بگویم اگر به تازگی گیتار را شروع کرده‌اید و نوک انگشتانتان درد گرفته است، قرمز شده و یا تاول زده است این کاملا طبیعی است! و دلیل این اتفاق این است که نوک انگشتان شما هنوز به جنس سیم‌های گیتار عادت نکرده است به همین خاطر است که درد در ناحیه نوک انگشتان احساس می‌کنید و این موضوع تا ۲ ماه اول کاملا طبیعی ست حتی نوازنده‌گان حرفه‌ای که چندین سال سابقه نوازندگی دارند اگر فشرده به نوازندگی گیتار مشغول شوند درد عضلات را احساس می‌کنند.

قانون مهم در رشته بدن سازی وجود دارد که قطعا تمام ورزشکاران از آن مطلع هستند این است: درد عضله نشان خوبی ست این بدان معناست که عضله شما داد قوی می‌شود.

اگر مدت زیادی است که نوازندگی گیتار را شروع کرده‌اید ولی هنوز انگشتانتان درد می‌گیرد دلیلش احتمالا این است که انگشتانتان رو بیش از روی فرت‌ها می‌فشارید و یا سیم‌ها را خیلی محکم می‌نوازید.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
2 دقیقه

یادگیری گیتار رو از کجا شروع کنم؟

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

یادگیری گیتار رو از کجا شروع کنم؟ سوالی‌ست که در ذهن نوآموزان نقش می‌بندد. در این مطلب قصد دارم به شما بگویم‌ که گیتار را از کجا و چگونه شروع کنید! همیشه به خاطر داشته باشید که اولین قدم سخت‌ترین قدم هست پس اولین قدم را محکم و اصولی بردارید تا در مراحل بعدی به […]

قطعه والس _ Waltz اثر دیونیزیو آگوادو | هنرجو مهراد باقری 1 دقیقه

قطعه والس _ Waltz اثر دیونیزیو آگوادو | هنرجو مهراد باقری

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

اجرای قطعه والس _ Waltz اثر Dionisio Aguado توسط هنرجو آقای مهراد باقری 14 ساله از آموزشگاه موسیقی چنگ اصفهان تنها آموزشگاه تخصصی گیتار در اصفهان. این قطعه از کتاب گیتاریست جلد 2 تالیف علیرضا نصوحی اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ