برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام در کلاس‌های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در اصفهان تماس حاصل نمایید. 09131109575 : آقای خسروی (تماس تنها برای هماهنگی کلاس‌‌ حضوری)

چرا سیم‌های نو گیتار کوک خالی می‌کنند؟

گیتار‌ی که تازه خریداری کرده‌اید تا چند روز یا حتی ۱ هفته مدام کوک خالی می‌کند و باید به صورت مکرر کوک سیم‌ها را تنظیم کنیم اما دلیل این اتفاق چیست؟

دلیل اینکه سیم‌های نو مدام از کوک خارج می‌شوند این است که چون سیم‌ها در ناحیه سردسته گیتار که گوشی‌های قرار گرفته است و همچنین در ناحیه شیطونک گیتار به درستی محکم نشده‌اند و محکم شدن سیم‌ها سر جایشان نیاز به گذشت زمان و نواختن با سیم‌ها دارد. پس کمی زمان نیاز است تا سیم‌های گیتار جدید سر جای خود محکم شوند. خالی شدن کوک سیم‌های نو کاملا طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد.

بسیاری از اوقات پیش آمده که هنرجویان مبتدی با خالی شدن کوک گیتارشان فکر می‌کنند که مشکل از گیتار است.

نوازندگان حرفه‌ای همیشه قبل از نواختن با ساز ابتدا کوک ساز را چک می‌کنند.

مطالب مرتبط
پیک استایل و فینگر استایل در گیتار 2 دقیقه

پیک استایل و فینگر استایل در گیتار چیست؟

علیرضا نصوحی

در این مطلب قصد داریم سوالی را مورد بررسی قرار دهیم که اکثر هنرآموزان مبتدی می‌پرسند. پیک استایل و فینگر استایل در گیتار چیست؟ و کدام برای نوازندگی استاندارد با گیتار توصیه می شود و مناسب تر است؟ پیک استایل به حالت و روشی در نوازندگی گیتار گفته می شود که صدای سیم ها در […]

1 دقیقه

چرا گیتار کوک خالی می‌کند؟

علیرضا نصوحی

 چرا سیم‌های گیتار از کوک خارج می‌شوند؟ بسیاری از نوآموزان به اشتباه تصور می‌کنند سیم‌های گیتار نباید از کوک خارج شود. چندین دلیل مختلف برای از کوک خارج شدن سیم‌های گیتار وجود دارد: ۱- خالی شدن مداوم کوک سیم‌های نو تا ۱ هفته کاملا طبیعی ست. مطلب مرتبط: چرا سیم‌ها نو از کوک خارج می‌شوند؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ