برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام در کلاس‌های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در اصفهان تماس حاصل نمایید. 09131109575 : آقای خسروی (تماس تنها برای هماهنگی کلاس‌‌ حضوری)

چرا گیتار کوک خالی می‌کند؟

 چرا سیم‌های گیتار از کوک خارج می‌شوند؟

بسیاری از نوآموزان به اشتباه تصور می‌کنند سیم‌های گیتار نباید از کوک خارج شود. چندین دلیل مختلف برای از کوک خارج شدن سیم‌های گیتار وجود دارد:

۱- خالی شدن مداوم کوک سیم‌های نو تا ۱ هفته کاملا طبیعی ست.

مطلب مرتبط: چرا سیم‌ها نو از کوک خارج می‌شوند؟

۲- تغیر دمای هوا در طول شبانه‌روز می‌تواند سیم‌های گیتارتان را به دلیل منبسط و منقبض شدن کمی از کوک خارج نماید.

۳- در طول نوازندگی در اثر ضرباتی که به سیم‌ها وارد می‌شوند مخصوصاً در سبک گیتار پاپ ممکن است سیم‌ها را کمی از کوک خارج کند.

۴- اگر سیم‌های گیتارتان نو نیستند و مرتباً از کوک خارج می‌شوند ممکن است گوشی‌های گیتارتان در قسمت سردسته دچار مشکل شده‌اند.

در بالا به دلایل اصلی خالی شدن کوک گیتار اشاره شد. اما ممکن است خالی شدن کوک گیتار به موارد دیگری از جمله عدم نصب صحیح سیم‌ها روی دسته گیتار و جنس بیش از حد ضعیف برخی از سیم‌های گیتار نیز مربوط باشد.

آموزش رایگان گیتار با علیرضا نصوحی را هم اکنون شروع کنید…​

منبع: آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
2 دقیقه

چقدر طول می‌کشه گیتار یاد بگیرم؟

علیرضا نصوحی

یکی از سوالات متداول هنرآموزان گیتار این هست که چقدر طول می‌کشد تا گیتار یاد بگیرم؟ پاسخ به این سوال غیرممکن می‌باشد چون استعداد و پشتکار هر شخص با شخص دیگر کاملا متفاوت است. دنیای موسیقی آنقدر وسیع و بدون پایان بوده که هر چقدر یادبگیرید باز هم مطالب تازه برای آموختن وجود دارد. همانند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ