برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام در کلاس‌های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در اصفهان تماس حاصل نمایید. 09131109575 : آقای خسروی (تماس تنها برای هماهنگی کلاس‌‌ حضوری)

آشنایی کامل با ساز گیتار

در این مطلب قصد داریم با ساز دلنشین و خوش آوای گیتار آشنا شویم:

۱) از نظر قدمت

قدمت ساز گیتار آن گونه که گفته می‌شود مربوط به بیش از ۳۶۰۰ سال پیش بر می‌گردد منشا گیتار مربوط به خاورمیانه و به احتمال زیاد ایران است و دلیلش این است که انتهای واژه تار در گیتار استفاده شده است. تار یک کلمه پارسی کهن می‌باشد.

۲) از نظر ساختار فیزیکی

گیتار یک ساز زهی است سازهای زهی به آن دسته از سازها گفته می‌شود که صدایشان ناشی از ارتعاش سیم تولید می‌گردد. گیتار از ۶ سیم تشکیل شده است ۳ سیم تریبل که صدای زیر دارند و ۳ سیم باس که صدای بم تولید می‌کنند.

۳) از نظر سبک موسیقیایی

خوشبختانه گیتار یک ساز با دامنه وسیع است بدان معنا که سبک‌های متنوعی دارد و پاسخگوی هر سلیقه‌ای می‌باشد. از سبک ‌کلاسیک گرفته تا پاپ و فلامنکو از متال گرفته تا راک و جاز.

۴) از نظر نوع

گیتار انواع مختلفی دارد از جمله گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار باس (بیس)، گیتار آکوستیک که تمامی افراد با هر سلیقه‌های موسیقیایی را نمی‌گذارد دست خالی بازگردد.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
3 دقیقه

معرفی بهترین بسته آموزش گیتار

علیرضا نصوحی

بهترین پکیج آموزش گیتار چه خصوصیات و ویژگی هایی باید دارا باشد؟ در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال خواهید رسید… مجموعه آموزشی قدرتمند صفر تا صد گیتار با علیرضا نصوحی از سال ۱۳۹۳ استارت خورده است و به عنوان یک‌ مجموعه استاندارد و کاملا طبقه بندی شده شناخته می‌شود. از ویژگی‌های این‌ مجموعه […]

بهترین گیتار کلاسیک زیر 10 میلیون تومان 2 دقیقه

بهترین گیتار کلاسیک زیر 10 میلیون تومان

علیرضا نصوحی

با افزایش شدید قیمت گیتارهای خارجی در بازار ایران و کاهش شدید قدرت خرید، هنرجویان کمی وجود دارند که بتوانند برای خرید گیتار تا 10 میلیون تومان بودجه در نظر بگیرند. بیشتر هنرجویانی که در این روزها برای خرید گیتار به بازار مراجعه می‌کنند در خوشبینانه‌‌ترین حالت می‌توانند تا 3 میلیون تومان برای خرید گیتار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ