تمدید شد... طرح 50% تخفیف ویژه پاییزی خرید بسته قدرتمند آموزش صفر تا صد گیتار با علیرضا نصوحی سفارش بسته کامل

آشنایی کامل با ساز گیتار

در این مطلب قصد داریم با ساز دلنشین و خوش آوای گیتار آشنا شویم:

۱) از نظر قدمت

قدمت ساز گیتار آن گونه که گفته می‌شود مربوط به بیش از ۳۶۰۰ سال پیش بر می‌گردد منشا گیتار مربوط به خاورمیانه و به احتمال زیاد ایران است و دلیلش این است که انتهای واژه تار در گیتار استفاده شده است. تار یک کلمه پارسی کهن می‌باشد.

۲) از نظر ساختار فیزیکی

گیتار یک ساز زهی است سازهای زهی به آن دسته از سازها گفته می‌شود که صدایشان ناشی از ارتعاش سیم تولید می‌گردد. گیتار از ۶ سیم تشکیل شده است ۳ سیم تریبل که صدای زیر دارند و ۳ سیم باس که صدای بم تولید می‌کنند.

۳) از نظر سبک موسیقیایی

خوشبختانه گیتار یک ساز با دامنه وسیع است بدان معنا که سبک‌های متنوعی دارد و پاسخگوی هر سلیقه‌ای می‌باشد. از سبک ‌کلاسیک گرفته تا پاپ و فلامنکو از متال گرفته تا راک و جاز.

۴) از نظر نوع

گیتار انواع مختلفی دارد از جمله گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار باس (بیس)، گیتار آکوستیک که تمامی افراد با هر سلیقه‌های موسیقیایی را نمی‌گذارد دست خالی بازگردد.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
5 دقیقه

چوب های مورد استفاده در ساخت گیتار

علیرضا نصوحی

در این مقاله به برسی چوب های مورد استفاده در ساخت گیتار خواهیم پرداخت: فهرست چوب‌های بررسی شده در این مقاله: 1) چوب رزوود | Rosewood 2) چوب سدر | Cedrus 3) چوب ماهون | Mahogany 4) چوب صنوبر | Populus 5) چوب ناتو | Nato 6) چوب مارانتی | Meranti 1) چوب رزوود رزوود […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ