50% تخفیف ویژه تابستانه خرید مجموعه قدرتمند آموزشی صفر تا صد گیتار با علیرضا نصوحی سفارش بسته کامل

آشنایی کامل با ساز گیتار

در این مطلب قصد داریم با ساز دلنشین و خوش آوای گیتار آشنا شویم:

۱) از نظر قدمت

قدمت ساز گیتار آن گونه که گفته می‌شود مربوط به بیش از ۳۶۰۰ سال پیش بر می‌گردد منشا گیتار مربوط به خاورمیانه و به احتمال زیاد ایران است و دلیلش این است که انتهای واژه تار در گیتار استفاده شده است. تار یک کلمه پارسی کهن می‌باشد.

۲) از نظر ساختار فیزیکی

گیتار یک ساز زهی است سازهای زهی به آن دسته از سازها گفته می‌شود که صدایشان ناشی از ارتعاش سیم تولید می‌گردد. گیتار از ۶ سیم تشکیل شده است ۳ سیم تریبل که صدای زیر دارند و ۳ سیم باس که صدای بم تولید می‌کنند.

۳) از نظر سبک موسیقیایی

خوشبختانه گیتار یک ساز با دامنه وسیع است بدان معنا که سبک‌های متنوعی دارد و پاسخگوی هر سلیقه‌ای می‌باشد. از سبک ‌کلاسیک گرفته تا پاپ و فلامنکو از متال گرفته تا راک و جاز.

۴) از نظر نوع

گیتار انواع مختلفی دارد از جمله گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار باس (بیس)، گیتار آکوستیک که تمامی افراد با هر سلیقه‌های موسیقیایی را نمی‌گذارد دست خالی بازگردد.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
نکات طلایی نوازندگی گیتار 2 دقیقه

نکات طلایی و کاربردی نوازندگی گیتار

علیرضا نصوحی

بسیاری از ما به نکات ساده در نوازندگی بی توجه هستیم که با رعایت این نکات می توانید نوازندگی خود را بهبود بخشید در ادامه این مطلب نکات طلایی و کاربردی نوازندگی گیتار را خواهید خواند. ? نکاتی طلائی و کاربردی نوازندگی گیتار ? ✅ همیشه ناخن‌هایتان را سوهان بزنید زیرا این کار باعث می‌شود […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ