ثبت نام کلاس‌های حضوری آموزش گیتار استاد علیرضا نصوحی در اصفهان 09131109575 آقای خسروی (تماس فقط برای هماهنگی کلاس حضوری)

آشنایی کامل با ساز گیتار

در این مطلب قصد داریم با ساز دلنشین و خوش آوای گیتار آشنا شویم:

۱) از نظر قدمت

قدمت ساز گیتار آن گونه که گفته می‌شود مربوط به بیش از ۳۶۰۰ سال پیش بر می‌گردد منشا گیتار مربوط به خاورمیانه و به احتمال زیاد ایران است و دلیلش این است که انتهای واژه تار در گیتار استفاده شده است. تار یک کلمه پارسی کهن می‌باشد.

۲) از نظر ساختار فیزیکی

گیتار یک ساز زهی است سازهای زهی به آن دسته از سازها گفته می‌شود که صدایشان ناشی از ارتعاش سیم تولید می‌گردد. گیتار از ۶ سیم تشکیل شده است ۳ سیم تریبل که صدای زیر دارند و ۳ سیم باس که صدای بم تولید می‌کنند.

۳) از نظر سبک موسیقیایی

خوشبختانه گیتار یک ساز با دامنه وسیع است بدان معنا که سبک‌های متنوعی دارد و پاسخگوی هر سلیقه‌ای می‌باشد. از سبک ‌کلاسیک گرفته تا پاپ و فلامنکو از متال گرفته تا راک و جاز.

۴) از نظر نوع

گیتار انواع مختلفی دارد از جمله گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار باس (بیس)، گیتار آکوستیک که تمامی افراد با هر سلیقه‌های موسیقیایی را نمی‌گذارد دست خالی بازگردد.

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
گیتار کلاسیک یا پاپ 1 دقیقه

گیتار کلاسیک یا گیتار پاپ؟ [4 دلیل]

علیرضا نصوحی

گیتار کلاسیک یا گیتار پاپ؟ هنرجویانی که به تازگی قصد شروع یادگیری گیتار را دارند نمی‌دانند که با کدام سبک شروع کنند در ادامه این مطلب به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد: گیتار کلاسیک قدیمی‌ترین سبک گیتار، سبک کلاسیک می‌باشد، قطعه‌های سبک کلاسیک سرشار از احساس و لطافت می‌باشد. توصیه می‌شود در صورتی […]

1 دقیقه

آموزش کامل الفبای موسیقی + فیلم

علیرضا نصوحی

موسیقی نیز همانند سایر علوم الفبایی دارد. الفبای موسیقی از ۷ حرف تشکیل شده است که به هر کدام از این حروف نت گفته می‌شود. الفبای موسیقی در دو سیستم نام گذاری می‌شوند: ۱) سیستم هجایی در سیستم هجایی نت‌ها به صورت زیر نامگذاری می‌شوند. فارسی انگلیسی لا La سی Si دو Do ر Re […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ