هماهنگی و ثبت نام کلاس های حضوری آموزش گیتار علیرضا نصوحی در آموزشگاه موسیقی چنگ اصفهان 09131109575 آقای خسروی مسئول ثبت نام

گیتار کلاسیک و گیتار آکوستیک ۲ مدل از گیتارهای دوست‌داشتنی می‌باشند. بدون شک گیتار یکی از سازهایی است که انواع مختلف (کلاسیک، آکوستیک، الکتریک، بیس و غیره) و سبک‌های متنوعی (کلاسیک، پاپ، فلامنکو، متال، کانتری و غیره) دارد در این نوشته می‌خواهیم به مقایسه گیتار کلاسیک و آکوستیک با یکدیگر بپردازیم:

1) تفاوت در جنس صدا

مشهودترین تفاوت گیتار کلاسیک با گیتار آکوستیک جنس صدای این دو گیتار می‌باشد. در گیتار کلاسیک ما شاهد صدای لطیف‌تر هستیم اما در گیتار آکوستیک صدا نسبت به گیتار کلاسیک تیزتر و البته کمی بلندتر می‌باشد.

2) تفاوت در جنس سیم‌ها

جنس سیم گیتار کلاسیک با گیتار آکوستیک متفاوت است و همین تفاوت در جنس‌ سیم‌ها باعث تغییر جنس صدا می‌شود.

سیم‌های گیتار کلاسیک شامل ۳ سیم تریبل از جنس نایلون فشرده شده و ۳ سیم باس از جنس فلز تنیده شده حول یک محور ابریشم می‌باشد در حالی که در گیتار آکوستیک هر ۶ سیم از جنس فلز هستند.

3) تفاوت ظاهری

گیتار کلاسیک و گیتار آکوستیک در ظاهر هم تفاوت‌هایی با هم دارند از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به سردسته این دو گیتار اشاره نمود که در تصویر زیر قابل مشاهده می‌باشد.

تفاوت گیتار کلاسیک با آکوستیک
تفاوت گیتار کلاسیک با آکوستیک

گیتار کلاسیک عکس سمت چپ و گیتار آکوستیک عکس سمت راست می باشد.

در بحث انداره فیزیکی این دو گیتار باید بگوییم که گیتار آکوستیک نسبت به گیتار کلاسیک بدنه کمی بزرگتری دارد.

4) تفاوت در سبک موسیقی

گیتار آکوستیک معمولا در نوازندگی ریتم‌، آکورد و آرپژ مورد استفاده قرار می‌گیرد. گیتار کلاسیک جهت نوازندگی قطعات کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. درست است که گیتارهای کلاسیک مخصوص سبک کلاسیک می‌باشند ولی این بدان معنا نیست که نتوان سبک‌های دیگری را با گیتار کلاسیک اجرا کرد با گیتار کلاسیک سبک پاپ هم می‌توان نواخت و قطعات سبک فلامنکو هم می‌توان اجرا کرد. و هیچ‌گونه محدودیتی ندارد.

گیتار کلاسیک: سبک کلاسیک (پاپ و فلامنکو)

گیتار آکوستیک: سبک‌های بلور، کانتری، راک، فولک و متال

منبع: وبسایت رسمی علیرضا نصوحی

مطالب مرتبط
رفع اشکال آکوردهای باره دار 2 دقیقه

رفع مشکل گرفتن آکوردهای باره دار در 3 گام

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

آکوردهای باره دار یکی از مباحث سخت در گیتار پاپ می باشد که تمامی هنرآموزان با این مبحث کم و بیش مشکل دارند.اما روش های رفع مشکل آکوردهای باره دار چیست؟ چگونه میتوان بهترین صدا را از آکوردهای باره دار دریاقت نمود؟ در ابتدا تعریقی برای باره گیتارمی آوریم: به هر کدام از فرت های […]

انواع سایزهای گیتار کلاسیک 1 دقیقه

انواع سایزهای گیتار کلاسیک

آکادمی آموزش گیتار علیرضا نصوحی

اگر به دنبال انتخاب صحیح سایز و اندازه گیتار هستید در این مطلب قصد داریم انواع سایزهای گیتار کلاسیک را معرفی نماییم. انتخاب اندازه صحیح گیتار بستگی به دو عامل سن و قد هنرجو دارد. گیتارهای سایز 1/4 کوچکترین اندازه گیتار می‌باشد که برای کودکان 3 تا 5 سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. گیتارهای سایز […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام چطور می‌تونیم کمکتون کنیم؟
ارسال پیام در واتس‌اپ